اقامت توریستی ترکیه

اقامت توریستی ترکیه

در سال‌های گذشته افراد می‌توانستند با اجاره خانه در ترکیه اقامت توریستی ترکیه را اخذ نمایند و این اقامت قابل تمدید بود. ولی با توجه به قوانین جدید اقامت توریستی ترکیه اتباع ایرانی می توانند با اجاره خانه اقامت یکساله ترکیه را اخذ نمایند.  پس از پایان اقامت یکساله باید خاک ترکیه را ترک کنند و  مجدداً پس از یک سال با اجاره خانه اقامت توریستی را دریافت نمایند.

قبل از اقدام به اقامت توریستی ترکیه باید با قوانین کشور ترکیه و قوانین اقامتی ترکیه آشنایی داشته باشید. پیشنهاد ما به شما این است که حتماً با کارشناسان متخصص در این زمینه مشورت نمایید تا  در هزینه‌های شما در کشور ترکیه صرفه جویی شود و کاملا هدفمند بتوانید به اهداف خود در کشور ترکیه دست یابید.

اقامت توریستی ترکیه چقدر زمان دارد؟

افراد می‌توانند سالی دو بار به مدت ۹۰ روز به ترکیه سفر کنند. پس از پایان ۹۰ روز حتما باید خاک ترکیه را ترک کنند و بعد از شش ماه مجدداً میتوانند به مدت ۹۰ روز در ترکیه بمانند. در صورتی که شخص بخواهد بیشتر از ۹۰ روز در ترکیه بماند حتماً باید اقامت یکساله ترکیه را از طریق اجاره خانه دریافت نماید.

از مزایای اقامت ۹۰ روزه ترکیه این است که این نوع اقامت نیاز به ویزا ندارد.

مزایای اقامت توریستی یکساله ترکیه

 • اخذ اقامت توریستی ترکیه بسیار راحت می باشد.
 • فردی که با اقامت تورستی در ترکیه مقیم است می تواند حساب بانکی باز کند و قبوض آب و برق نیز به نام او می شود.
 • برای افرادی که قصد اخذ اقامت دائم ترکیه را دارند پیشنهاد می کرد که ابتدا یک سال از طریق اقامت توریستی در ترکیه مقیم شوند تا از شرایط کشور ترکیه و شهرهای مختلف آن آشنایی یابند و با ذهن باز تصمیم گیری نمایند.

هزینه اقامت توریستی یکساله ترکیه

اقامت توریستی ترکیه همان اقامت با اجاره خانه میباشد. برای افرادی که قصد دارند بیشتر از ۹۰ روز در ترکیه زندگی کنند باید از طریق اجاره ملک در این کشور اقدام به اقامت توریستی ترکیه نمایند. هزینه اقامت توریستی شامل موارد زیر میشود:

 1. هزینه اجاره ملک در ترکیه.
 2. هزینه پرداخت مالیات یکساله در ترکیه.
 3. ترجمه مدارک.
 4. هزینه های اداری ترکیه مانند هزینه دفترخانه.
 5. هزینه های مربوط به امور بیمه ای که یک ساله می‌باشد.

تمدید اقامت توریستی ترکیه

مدت اقامت توریستی ترکیه یکساله میباشد. پس از پایان یک سال فرد باید ترکیه را ترک نماید و به مدت یک سال صبر کند پس از آن دوباره اخذ اقامت توریستی ترکیه را درخواست کند.

در صورتی که تمایل دارید بیشتر از یک سال در ترکیه بمانید روش های متعددی در این زمینه وجود دارد که در قسمت زیر به صورت موردی به آنها اشاره می کنیم برای آشنایی کامل با روشهای اخذ اقامت ترکیه از مقاله مربوطه در وبلاگ بازدید نمایید.

 1. اقامت تحصیلی ترکیه.
 2. اقامت کاری.
 3. اقامت از طریق یادگیری زبان.
 4. اقامت از طریق خرید ملک.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Compare