خرید خانه در ترکیه

خرید خانه در ترکیه

خرید خانه در ترکیه موضوعی است که در این بخش قصد داریم به طور مفصل درباره آن توضیح دهیم.

کشور ترکیه با توجه به موقعیت جغرافیایی منحصر به فردی که دارد و در سالهای اخیر یکی از پنجاه کشور اول در زمینه رشد اقتصادی و در حال توسعه شناخته شده است. ترکیه یکی از کشورهای محبوب برای سرمایه گذاری به شمار می آید. به همین منظور مشاورین آیرال تک خرید خانه در ترکیه را یکی از امن ترین راه ها برای سرمایه گذاری میدانند و به عزیزانی که قصد سرمایه گذاری در ترکیه را دارند در زمینه خرید خانه در ترکیه خدمات و مشاوره تخصصی ارائه میدهد.

آیرال تک به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در زمینه مشاوره املاک با دارا بودن سایت خرید خانه در ترکیه و همچنین در زمینه اخذ اقامت ترکیه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد که میتوانید برای اطالاعات بیشتر علاوه بر خواندن اطلاعات گردآوری شده در سایت, با مشاورین متخصص ما در تماس باشید.

همچنین لیستی از املاک پر بازدید در آلانیا ترکیه روی سایت خرید خانه در ترکیه قرار گرفته تا بتوانید هر چه راحت تر به انتخاب و خرید خانه در ترکیه بپردازید. برای اطلاعات بیشتر به صفحه خرید ملک در آلانیا مراجعه فرمایید.

مراحل خرید خانه در ترکیه

در این مقاله قصد داریم راجب مراحل خرید خانه در ترکیه برایتان بگوییم.

اگر قصد خرید ملک در ترکیه را دارید اولین قدم بعد از انتخاب ملک, باید قرارداد خرید ملک را طبق قوانین خرید ملک در ترکیه را آماده کنید که مشاورین ما شما را در این زمینه راهنمایی میکنند.

پیرامون موضوع قرارداد فروش ملک در ترکیه مانند قرار داد خرید ملک در ایران که شامل نام و آدرس خریدار، نام و آدرس فروشنده، مشخصات ثبتی، شماره و محل ملک، اطلاعات مالکیت و همچنین شرایط مورد توافق ازقبیل نحوه پرداخت بهای ملک و وسائل و متعلقات موجود میباشد.

این قرارداد طی سه نسخه بین خریدار, فروشنده و شرکت آیرال تک امضا خواهد شد.

روش خرید خانه در ترکیه به این صورت است که هنگام امضای قرارداد فروش, خریدار مبلغی را که با فروشنده طی میکند به عنوان پیش پرداخت به فروشنده میدهد.

همچنین متعهد میشود مابقی مبلغ طی زمان مقرر شده در قرارداد به فروشنده پرداخت شود که اولین قدم برای خرید ملک در ترکیه به حساب می آید. مبلغی هم به عنوان جریمه در زمان انصراف از خرید ملک, در قرارداد قید میشود.

 

شرایط خرید خانه در ترکیه

افراد خارجی میتوانند با خرید خانه و مستقلات به ارزش ۲۵۰۰۰۰ دلار برای خود و خانواده خود اقامت کشور ترکیه را دریافت کنند. خرید خانه در ترکیه یکی از امن ترین روش ها برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت میباشد.

همچنین شما با خرید خانه در ترکیه به ارزش حداقل ۶۵۰۰۰۰ لیر میتوانید اقامت سه ساله دریافت کنید. با تمدید این نوع اقامت به پنج سال اقامت دائم خود را نیز دریافت خواهید کرد.

نکته حائز اهمیت این است که شما در این مدت پنج سال تنها یک سال حق زندگی در خارج ترکیه را دارید وگرنه این قانون شامل حال شما نمیشود.

از طریق اجاره خانه در ترکیه میتوان اقامت گرفت ؟

شما میتوانید با اجاره خانه در ترکیه اقامت یکساله توریستی این کشور را دریافت کنید, سرمایه گذاران معمولا برای آشنایی بیشتر با این کشور یا اقامت توریستی ۹۰ روزه میگیرند یا با اجاره خانه اقامت یکساله دریافت میکنند.

لازم به ذکر است که با اقامت توریستی اجازه کار یا تحصیل در این کشور را ندارید و برای اخذ مجوز در این رابطه باید نوع اقامت خود را عوض کنید.

بعد از اتمام دوره یکساله برای تمدید اقامت خود باید اقدام به خرید ملک کنید که مشاورین ما در این زمینه شما را راهنمایی خواهند کرد.

هزینه های خرید خانه در ترکیه

قصد ما آشنایی هر چه بیشتر شما با هزینه های خرید خانه در ترکیه میباشد. با این حال میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاورین متخصص ما در ارتباط باشید.

حداقل سرمایه مورد نیاز برای خرید ملک در ترکیه چقدر است ؟

برای سرمایه گذاری در ترکیه هیچ محدودیتی از نظر قانونی وجود ندارد اما شما برای سرمایه گذاری نیاز دارید بدانید حداقل سرمایه مورد نیاز برای خرید خانه در ترکیه چقدر میباشد.

قیمت خانه در ترکیه به پارامتر های مختلفی وابسته است از جمله متراژ, محل خانه, سن بنا و … .

اما قیمت هر متر خانه در ترکیه بین ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ لیر میباشد که برای یک خانه کوچک در حدود ۵۰ متر به ۱۵۰۰۰۰ لیر سرمایه احتیاج دارید.

محدودیت های خرید ملک در ترکیه

برای اتباع خارجی محدودیت هایی در نظر گرفته شده که به آن میپردازیم : 

 • اتباع خارجی تنها میتوانند تا ۳۰ هکتار از اراضی جمهوری ترکیه را خریداری نمایند.
 • هیچ یک از اتباع خارجی نمیتوانند اراضی که در مناطق امنیتی و نظامی ترکیه میباشد را خریداری کنند.
 • اتباع خارجی نمیتوانند بیشتر از ۱۰٪ اراضی و املاک هر شهر و یا ناحیه را خریداری کنند.
 • همچنین اتباع خارجی همچون شهروندان ترکیه میتوانند برای خرید خانه در ترکیه درخواست خرید اعتباری از موسسات مالی و یا بانک ها را داشته باشند و هیچ گونه محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

در برخی شرایط خرید ملک توسط اتباع خارجی در ترکیه ابطال خواهد گردید مانند:

 • در صورتی که با خرید ملک موجب نقض قوانین جمهوری ترکیه شده باشید.
 • در صورتی که ملک خریداری شده مورد تأیید مراجع و ارگانهای مربوطه نباشد.
 • در صورتی که اتمام پروژه و یا ساخت ملک مورد نظر را در زمان مشخص شده به وزارت خانه اعلام نکرده باشید.
 • در صورتی که پایان کار را بر اساس برنامه های قبلی تأیید شده به وزارت خانه اعلام نکنید.

مدارک مورد نیاز برای خرید ملک در ترکیه

برای خرید خانه در ترکیه به مدارک زیر نیاز دارید : 

 • گذرنامه
 •  دو قطعه عکس ۴*۳
 • مدارک محل سکونت خود در کشور خودتان (مثل قبض برق)
 •  افتتاح حساب بانکی در یکی از بانک های ترکیه با توجه به کد مالیاتی
 • گرفتن کد مالیاتی محلی

قوانین خرید خانه در ترکیه

اگر قصد خرید خانه در ترکیه را دارید باید با قوانین خرید خانه در ترکیه آشنا باشید.

طبق قوانین کشور ترکیه شما میتوانید تنها از طریق اوراق رسمی و ثبتی که در دفاتر رسمی ثبت اسناد ملکی توسط طرفین و یا وکلای رسمی به امضا رسیده باشد انتقال مالکیت را انجام دهید.

عقد قرارداد بین طرفین در بنگاه و دفاتر مشاورین رسمی امکان‌پذیر است.

شرایط خرید آپارتمان و ملک در ترکیه برای اتباع خارجی

 • هر شهروند خارجی می‌تواند تا مرز ۳۰ هکتار از اراضی کشور ترکیه را خریداری کند.
 • شهروندان خارجی حق تملک و یا اجاره اراضی را در مناطق نظامی و امنیتی کشور ترکی ندارند.
 • شهروندان خارجی می‌توانند تا ۱۰ درصد از اراضی و املاک هر ناحیه یا شهر را خریداری کنند.
 • شهروندان خارجی و یا شخصیت‌های حقوقی ثبت شده در خارج از ترکیه می‌توانند از مالکین و موسسات مالی و بانک‌های معتبر درخواست خرید اعتباری داشته باشند و قانون محدودیتی در این مورد ندارد.

مزایای خرید خانه در ترکیه

شما میتوانید با خرید خانه در ترکیه با قیمتهای حداقل ۲۵۰۰۰۰ دلار اقامت دائم ترکیه را بگیرید.

با خرید خانه زیر مبلغ ۲۵۰۰۰۰ دلار اقامت یک ساله میدهند که میتوانید آنرا تمدید کنید و بعد از مدت پنج سال برای اقامت دائم اقدام نمایید.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاورین ما در تماس باشید.

خطرات خرید خانه در ترکیه

در این مقاله سعی بر این است که شما را از خطرات خرید خانه در ترکیه آگاه کنیم.

کشور ترکیه با توجه به موقعیت جغرافیایی که دارد هم از نظر زندگی هم از نظر جغرافیایی یکی از کشور های مناسب برای مهاجرت و سرمایه گذاری به شمار میرود.

با توجه به اینکه امروزه تقاضا برای ورود به این کشور زیاد شده افرادی سودجو سعی بر سؤ استفاده از این موقعیت را دارند.

در زیر به ۴ مورد از خطراتی که خرید خانه در ترکیه به همراه دارد میپردازیم.

۴ مورد از خطرات خرید خانه در ترکیه

خطراتی که مردم را در این شرایط تحدید میکند مربوط به نا آگاهی آنها میباشد. این نا آگاهی به افراد سودجو این امکان را میدهد که به نیت و هدف خود به راحتی دست یابند.

اما این موارد چیست؟

شرکت های توریستی و آژانس های مسافرتی

متأسفانه برخی افراد برای خرید ملک و خانه به شرکتهای توریستی و آژانسهای مسافرتی مراجعه میکنند.

با اینکه تخصص این شرکتها در زمینه گردشگری و مسافرت میباشد و این شرکتها حتی مجوز های لازم برای خرید و فروش ملک در کشور ترکیه را ندارند به دلیل اطلاعات جامعی که در مورد خرید ملک در ترکیه کسب نموده اند به راحتی میتوانند مسافران خود را فریب دهند و با اخذ مبالغ زیاد از شما سؤ استفاده کنند. 

آژانسهای مسافرتی و شرکتهای توریستی فقط در امر گردشگری تخصص دارند.

شرکت های املاک واسط در کشور مبدا

دسته دیگر از شرکتها که خرید خانه از آنها پیشنهاد نمیشود, شرکتهایی است که در ایران ثبت شده اند و وجود دارند.

اینگونه شرکتها با تبلیغات مختلف سعی در فریب مردم دارند, این نکته را باید بدانید که تمامی شرکنهای املاک و موسسات مهاجرتی به ترکیه برای انجام روال کاری خود در ترکیه به مجوز نیاز دارند.

اینگونه مجوز ها فقط از سوی دولت ترکیه اخذ میگردد. اغلب شرکتهای املاک که در تهران با واسطه برای مشتریان خود در ترکیه اقدام به خرید خانه میکنند هیچ گونه مجوزی از سوی دولت ترکیه ندارند. خرید خانه از این شرکتها یک ریسک بزرگ است.

شرکت های املاک محلی کوچک

با توجه به اینکه خرید ملک توسط اتباع خارجی در ترکیه افزایش یافته شرکتهای بسیاری در ترکیه به وجود آمده اند که اغلب آنها مجوزهای لازم در این حوضه را ندارند. شرکتهای بدون مجوز برای اینکه شناخته نشوند و بازرسان دولتی از وجود آنها با خبر نشوند در مکانهای خلوت و کم تردد شرکت خود را افتتاح میکنند. این شرکتها اغلب بی نام و نشانند و بسیار کوچک هستند و از راه های مختلفی مشتری خود را بدست می آورند.

تحت هیچ عنوان به این گونه شرکتها مراجعه نکنید.

اینگونه شرکتها بعد از اخذ مبالغ هنگفت از مشتریان خود شرکت را منحل میکنند.

شرکت های مهاجرتی و وکلای حقوقی بدون نام و نشان

متأسفانه این روزها میتوان به راحتی شرکتهای بدون مجوز ثبت کرد و بعد از مدتی سودجویی درب آن را بست. در کشور عزیزمان ایران نیز با توجه به وضعیت موجود در نظام این کشور برخی افراد قادر هستند با معرفی خود به عنوان وکیل مهاجرت, مردم را فریب دهند و مردم ساده باور ما نیز به دام این افراد می افتند.

وکلای مهاجرت بدون مجوز و با پروانه جعلی کار میکنند با گرفتن مبالغ بالایی قول اخذ اقامت و شهروندی ترکیه را به مشتریان خود میدهند. ولی کاری انجام نمیدهند.

شما باید قبل از هرگونه اقدام ابتدا پروانه این افراد را بررسی نمایید. این افراد باید مجوزهای لازم را از کشور ترکیه داشته باشند.

شرایط جدید اجاره و خرید و فروش خانه در ترکیه

با توجه به اینکه قوانین اجاره و خرید خانه در ترکیه از سال ۲۰۲۰ تغییراتی داشته ما برای راهنمایی شما عزیزان و آگاهی شما مقاله ای با عنوان اجاره خانه در ترکیه  در سایت قرار دادیم تا به شما در این زمینه کمک کنیم.

همچنین شما میتوانید برای اخذ اطلاعات بیشتر با مشاورین متخصص ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Compare