لیست مشاغل مورد نیاز در ترکیه 2020

لیست مشاغل مورد نیاز در ترکیه

در این مقاله به مبحث مشاغل مورد نیاز در ترکیه, شرایط کار در ترکیه, راه اندازی کسب و کار در ترکیه و استخدام در ترکیه برای ایرانیان در سال 2020 میپردازیم.ثبت شرکت در ترکیه یا استخدام رسمی در ترکیه میتواند منجر به اخذ اقامت دائم و بلند مدت کشور ترکیه گردد. 

 قوانین مربوط به افراد خارجی دائما به روز میشوند. بنابراین همیشه باید با یک مشاور در این زمینه مشورت نمایید. افرادی که به صورت غیرقانونی در ترکیه مشغول کار هستند توسط دولت ترکیه جریمه شده و ازکشور اخراج میگردند. در سال 2017 با اصلاح قانون بین المللی نیروی کار, سیستم فیروزه ای برای افراد دارای مهارت بالا نیز معرفی شد.

موسسات مهاجرتی میتوانند به شما در یافتن شغل کمک کنند ولی شما اگر پیشنهاد کار از کارفرما داشته باشید بدون کمک به یک موسسه مهاجرتی نیز میتوانید مشغول به کار شوید.

مهاجرت به ترکیه از طریق استخدام یکی از روش های سخت و کم هزینه برای اخذ اقامت دائم ترکیه می باشد.

راه اندازی کسب و کار در ترکیه

راه اندازی کسب و کار در ترکیه

برای شروع کسب و کار در کشور ترکیه باید ابتدا به صورت قانونی شرکت ثبت کنید. امکان شروع هیچ کسب و کاری بدون ثبت شرکت امکان پذیر نمی باشد. حتی مشاغلی مانند باز کردن مغازه یا آرایشگری یا سوپرمارکت نیاز به ثبت شرکت دارند. شروع هر کسب و کاری در ترکیه شامل قوانین ثبت شرکت میگردد.

پس از ثبت شرکت در ترکیه باید هزینه های سالانه ثبت شرکت مانند هزینه بیمه سالانه و هزینه بیمه 5 عدد کارمند ترک به مدت 6 ماه پرداخت شود. به همین دلیل ثبت شرکت در ترکیه مخارج بسیاری داری و به عنوان راهی برای سرمایه گذاری و اقامت در این کشور پیشنهاد نمی شود.

پیشنهاد آیرال تک به افرادی که قصد شروع کار در ترکیه را دارند این است که در ابتدای ورود به ترکیه اقدام به ثبت شرکت نکنند. چون شروع کسب و کار در ترکیه سخت است و هزینه بالایی دارد. بهتر است مدتی در این کشور ساکن باشید تا با فضای ترکیه آشنا گردید. پس از مدتی میتوانید اقدام به شروع کسب و کار نمایید.

شروع کسب و کار با توجه به قوانین سخت کشور ترکیه برای افرادی که مشکل مالی دارند اصلا گزینه مناسبی نمیباشد.

ثبت شرکت در ترکیه با توجه به هزینه های بالای آن برای سرمایه گذاری گزینه ای مناسب نیست.بهترین روش برای سرمایه گذاری در ترکیه گزینه خرید و فروش ملک می باشد. همچنین مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک یکی از بهترین روش های مهاجرت به ترکیه است.

استخدام در ترکیه و قوانین کار در ترکیه

افراد خارجی برای شاغل شدن در کشور ترکیه باید ابتدا مجوز کار دریافت نمایند. برای کار در ترکیه باید در ابتدا با شرایط و قوانین کار در ترکیه آشنا شوید. داشتن پیشنهاد کار از طرف کارفرمای ترک برای شاغل شدن در ترکیه مورد نیاز می باشد.

برای افراد متخصص امکان استخدام در ترکیه وجود دارد. افرادی که دارای مهارت های بالایی می باشند حتی توسط شرکت های خارجی واقع در ترکیه میتوانند استخدام گردند. مثلا مشاغلی چون کارهای فنی, برنامه نویسی و سایر تخصص ها در ترکیه بازار کار دارد. یکی از دلیل آن این است که خود ترک ها در این زمینه ها تخصص کافی ندارند. افرادی که برای شرکت ها مفید و پولساز باشند میتوانند استخدام گردند.

مشکلات کار در ترکیه :

برای استخدام در ترکیه مشکلات فراوانی وجود دارد. هم اکنون ترکیه دارای نرخ بیکاری بالایی است و حتی خود مردم ترکیه دارای مشکل در پیدا کردن کار می باشند.برخی از کانال های مهاجرت به دروغ کار در ترکیه حتی با جای خواب را تبلیغ می نمایند. این تبلیغات با توجه به نرخ بیکاری بالای کشور ترکیه فقط جنبه تبلیغاتی دارد و واقعیت ندارد. استخدام در ترکیه سخت میباشد.

برای افرادی که تخصص بالایی ندارند کار پیدا کردن در ترکیه دشوار است. اکثر این افراد توسط کارفرمایان به صورت غیرقانونی استخدام میشوند. کارفرمایان در ترکیه به ندرت پیش می آید که به صورت قانونی اقدام به جذب نیرو نمایند. کارفرمایان به دلیل فرار از هزینه بیمه, افراد را به صورت غیرقانونی استخدام کرده و پس از مدتی به راحتی میتوانند آنها را اخراج نمایند. در این حالت دیگر هیچ مسئولیتی بر عهده کارفرما نخواهد بود.

مشکلات زیر برای افرادی که به صورت غیرقانونی در ترکیه کار میکنند وجود دارد:

 • حقوق این افراد پایین است.
 • این افراد دارای بیمه نیستند.
 • امکان اخراج توسط کارفرما است.
 • در صورت بروز مشکلات برای فرد تمام مسئولیت بر عهده فرد می باشد.
 • امنیت شغلی پایین.

بهترین راه این است که به صورت قانونی و از طریق پیشنهاد کارفرمای ترکیه در ترکیه مشغول به کار شوید تا با این روش پس از 8 سال بتوانید تابعیت ترکیه را نیز دریافت نمایید.

لیست مشاغل مورد نیاز در ترکیه در 2020

مشاغل مورد نیاز در ترکیه مشاغلی هستند که نیاز به افراد با تخصص بالایی دارند. مشاغلی مانند مهندسی و مدیریت و پزشکی در ترکیه بازارکار خوبی دارند. برای پیدا کردن شغل رسمی در ترکیه باید مهارت های بالایی داشته باشید.

درآمد شغل های مورد نیاز در ترکیه متفاوت میباشند اما مشاغلی مانند پزشکی, مدیریتی و مهندسی درآمد بالایی دارند. 

هر فردی در صورت داشتن پیشنهاد از یک کارفرمای ترک میتواند مشغول به کار شود ولی افراد با تحصیلات بالا  راحت تر میتوانند شغل مورد نظرشان را پیدا کنند.

شغل های پزشکی از پر درآمد ترین شغل ها در کشور ترکیه میباشد. در زمینه پرشکی نیز مشاغلی مانند جراح مغز و اعصاب, اورولوژیست, متخصص داخلی, پزشک طب سوزنی و پزشک زنان و زایمان در ترکیه درآمد بالایی دارند.همچنین بعد از پزشکی مدیریت اجرایی و مالی از شغل های پردرآمد هستند. 

قبل از مهاجرت به ترکیه باید از میزان حقوق و دستمزد آن کشور اطلاع داشته باشید. میزان حقوق و دستمزد مشاغل مختلف در ترکیه متفاوت می باشد. به ترتیب زیر از زیاد به کم لیست مشاغل مختلف مورد نیاز در ترکیه آورده شده است:

 1. رشته های پزشکی.
 2. مدیر اجرایی و مدیر ارشد مالی.
 3. وکالت.
 4. مهندس.
 5. برنامه نویس ها.

اخذ اقامت دائم ترکیه از طریق کار

سوالی که اغلب از ما پرسیده می شود این است که آیا میشود از طریق کار در ترکیه اقامت دائم دریافت کرد. پاسخ بلی است.

مهاجرت به ترکیه از طریق شاغل شدن و استخدام رسمی یکی از روش های اخذ اقامت دائم در کشور ترکیه می باشد. برای استخدام در ترکیه باید پیشنهاد کار از طرف یک کارفرمای ترک داشته باشید.

شما از طریق شاغل شدن در ترکیه میتوانید تابعیت این کشور زیبا را دریافت نمایید. اگر شخصی بتواند مدت 8 سال در ترکیه کار کند پس از آن میتواند پس از تایید وزارت امور خارجه ترکیه اقامت دائم و بلند مدت این کشور را دریافت نماید.

پس از دریافت اقامت بلند مدت و دائم ترکیه میتوانید برای اخذ و دریافت پاسپورت ترکیه درخواست دهید.

کار و مشاغل مورد نیاز در ترکیه برای خانم ها

امکان پیدا کردن کار در استانبول, ازمیر و آنتالیا برای خانم ها وجود دارد. مشاغلی که در ترکیه وجود دارد شامل موارد زیر میگردد.

 • آرایشگری.
 • صنعت پوشاک.
 • خیاطی.
 • دیزاینو طراحی لباس.
 • مدیرفروش.
 • مدلینگ.
 • رزرویشن هتل.
 • بازیگری.
 • منشی.
 • حسابدار.
 • مهماندار در کشتی.
 • کار در رستوران ها و کافه ها.

مشاوره رایگان در زمینه کار در ترکیه

مشاوران ما در آیرال تک آماده ارائه مشاوره رایگان در زمینه های زیر به شما عزیزان می باشند.

 • مزایای اقامت ترکیه.
 • قوانین کار در ترکیه.
 • روش های مهاجرت و اخذ اقامت ترکیه از طریق کار.
 • شغل های مورد نیاز در ترکیه.
 • روش های پیدا کردن کار در کشور ترکیه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Compare