مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

آیا با خرید ملک در ترکیه میتوان اقامت گرفت؟ ایرانی ها میتوانند از طریق خرید ملک در ترکیه از اقامت یک ساله قابل تمدید برخوردار شوند.

در این مقاله به بررسی مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک می پردازیم.در اینجا قصد داریم به پرسشهای متداول در این زمینه پاسخ دهیم.معمولا سوالات زیر در این زمینه از ما پرسیده می شود:

 1. در سال 2020 قوانین اقامت در ترکیه از طریق خرید ملک دارای چه شرایطی می باشد؟
 2. برای اقامت در ترکیه از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک به چه میزان سرمایه نیاز است؟
 3. آیا ترکیه برای خرید ملک وام بانکی میدهد؟
 4. آیا این نوع سرمایه گذاری مطمئن است؟

شما میتوانید برای مشاوره رایگان در زمینه مهاجرت به ترکیه از طریق خرید خانه با مشاوران ما در آیرال تک تماس حاصل نمایید. این مشاوره هم بصورت تلفنی و هم از طریق واتس اپ کاملا رایگان می باشد.

مشاوره رایگان تلفنی مشاوره رایگان واتس اپ

شرایط خرید ملک در ترکیه :

یکی  از شرایط سرمایه گذاری در کشور ترکیه و اقامت در این کشور خرید ملک می باشد.ترکیه برای اتباع خارج فقط در مناطق معین شده اجازه خرید ملک را میدهد.شرایط خرید ملک در ترکیه به صورت زیر میباشد.

 • در صورت خرید ملک با ارزش 250 هزار دلار میتوانید شهروندی ترکیه را دریافت نمایید. توجه داشته باشید که در این حالت امکان فروش ملک به مدت سه سال وجود ندارد.
 • در صورت خرید ملک با حداقل ارزش 60 هزار دلار نیز امکان دریافت اقامت شهروندی موقت 1 ساله از دولت ترکیه وجود دارد. به اقامت شهروندی موقت وطنتاژ نیز گفته میشود. در این یک سال در صورت دریافت مجوز کار از دولت ترکیه امکان کار کردن نیز وجود دارد. این نوع اقامت به صورت سالانه قابل تمدید میباشد. در صورت پرداخت بیمه و هزینه های مربوطه در پایان هر سال امکان تمدید این نوع اقامت وجود دارد.
 • با اجاره ملک در ترکیه فقط میتوانید اقامت توریستی یکساله و غیرقابل تمدید را از دولت ترکیه دریافت نمایید.

قیمت خرید ملک در ترکیه:

خرید ملک در ترکیه با قیمت حداقل 60 هزار دلار امکان پذیر است.شرایط خرید ملک و اخذ اقامت به صورت زیر می باشد:

 1. در صورت اجاره خانه در ترکیه میتوانید اقامت توریستی غیر قابل تمدید را دریافت نمایید.
 2. در صورت خرید خانه به ارزش بین 60 هزار دلار تا 250 هزار دلار میتوانید اقامت شهروندی ترکیه یک ساله و قابل تمدید را دریافت نمایید.
 3. در صورت خرید خانه به ارزش حداقل 250 هزار دلار میتوانید شهروندی دائمی را از دولت ترکیه برای خود و خانواده خود دریافت نمایید. این ملک با این شرایط تا سه سال امکان فروش را ندارد.

مزایای خرید ملک در ترکیه:

 • کشور ترکیه همسایه کشور ایران است و از نظر فرهنگی به ایران شباهت دارد.همچنین از نظر آب و هوایی نزدیک به ایران میباشد.این شباهت ها باعث شده است کشور ترکیه از نظر اقامت برای ایرانیان محبوب باشد.
 • با خرید ملک به ارزش 250 هزار دلار میتوانید برای خود و خانواده خود شهروندی ترکیه را دریافت نمایید.قابل ذکر است که ملکی که به ارزش 250 هزار دلار خریداری شده باشد تا سه سال امکان فروش ندارد.
 • خرید ملک در ترکیه نوعی سرمایه گذاری سودآور در منطقه ای امن می باشد.
 • با خرید ملک آینده ای جدید را میتوانید برای خود خانواده خود به ارمغان آورید.
 • دولت ترکیه در سالهای اخیر تسهیلات خوبی را در زمینه خرید ارائه میدهد.

خرید ملک ارزان در ترکیه:

قیمت مسکن در ترکیه نسبت به ایران تفاوت بسیاری دارد. در کشور ترکیه به دلیل تفکیک زمین قیمت های متنوعی برای مسکن وجود دارد.  قیمت مسکن در ترکیه به دلیل اقتصاد با ثبات آن نوسانات کمتری دارد. سه شهر آنکارا, استانبول و ازمیر از بهترین شهرهای ترکیه جهت خرید ملک هستند. همچنین شهر آنکارا مخارج نسبتا پایین تری نسب به سایر شهرهای ترکیه دارد. همچنین شهر استانبول از شهرهای گران ترکیه محسوب می گردد.

مراحل اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک:

در ابتدا باید به ترکیه سفر کنید و ملک دلخواه خود را انتخاب نمایید. پس از اینکه ملک را خریداری کردید و سند به نام شما منتقل شد باید به اداره مهاجرت ترکیه رفته و جهت اخذ اقامت ترکیه از اداره مهاجرت باید وقت ملاقات درخواست نمایید. پس از معین کردن وقت ملاقات باید مدارک لازم را جهت اخذ اقامت یکساله به اداره مهاجرت تحویل دهید.

اقامت توریستی ترکیه:

برای شهروندان ایرانی اقامت توریستی ترکیه بسیار آسان می باشد. ایرانیان به مدت 90 روز میتوانند بدون گرفتن ویزا به ترکیه سفر کنند. در صورتی که قصد داشته باشید بیش از 90 روز در ترکیه بمانید باید ویزا دریافت نمایید. با اجاره ملک میتوانید اقامت توریستی 1 ساله را از دولت ترکیه دریافت نمایید.این نوع اقامت فقط یکسال است و قابل تمدید نمی باشد. اجاره خانه ارزانترین روش اخذ اقامت به صورت موقت در ترکیه می باشد.

برای آشنایی با مزایای اقامت ترکیه از سایر مقالات وبسایت بازدید نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Compare