حساب بانکی در ترکیه

bank-account-in-turkey-1

چگونگی افتتاح حساب در بانک های ترکیه

یکی از ملزومات اصلی برای معاملاتی چون خرید و فروش ملک در ترکیه، سرمایه گذاری و یا خرید مایحتاج روزانه افتتاح حساب بانکی در بانک های ترکیه می باشد. کلیه بانکهای فعال در ترکیه مشمول قوانین بانکداری ترکیه می باشند و باز کردن انواع حسابهای بانکی برای خارجی ها مشمول قوانین و شرایطی است که توسط بانک مرکزی ترکیه اعلام شده است. اما کدامیک از بانک های ترکیه برای دارندگان پاسپورت های ایرانی حساب باز می کنند و چه مدارکی لازم میباشد ؟ در زیر با چگونگی افتتاح حساب در بانک های ترکیه آشنا می شویم :

 در سال ۲۰۱۹ به بعد بانک های ترکیه فقط برای آن دسته از خارجی هایی که کارت اقامت ترکیه را دارند حساب باز می کند. اما قبل از این تاریخ می توانستید بدون داشتن اقامت در ترکیه برای خود حساب باز کنید. طبق آخرین اطلاعات تنها بانک دولتی رزاعت برای ایرانی ها حساب باز می کند و بانک های خصوصی در شرایط خاصی این کار را انجام می دهند. نحوه باز کردن حساب در بانکهای ترکیه پیچیده نیست.

برای افتتاح حساب اصل پاسپورت و کارت اقامت در ترکیه و شماره مالیاتی نیاز دارید . به این ترتیب می توانید حساب دلاری ، یورو و لیر ترک باز کنید و ظرف یک هفته پس از افتتاح حساب، کارت بانکی صادر می شود که یا ویزا کارت است و یا مستر کارت. با این کارت ها می توانید از طریق اینترنت از تمامی کشورهای دنیا خرید کنید و همچنین هنگام مسافرت خارجی از بانکهای مستقر در کشور مقصد وجه نقد به شکل پول محلی یا ارز معتبر جهانی مثل دلار و یورو دریافت کنید.

بانک زراعت ترکیه ziraat bank turkey : این بانک از پر سود ترین شرکت های ترکیه است .البته این بانک برای ایرانیان محدودیتهای خاصی قائل است .

ایش بانک ترکیه  Turkiye Is Bankasi : این بانک نیز از جمله بانکهای بزرگ ترکیه است. اکثر ایرانیان در این بانک حساب باز می کنند. در ترکیه بیشترین شعب مربوط به ایش بانک است . حواله به خارج از طریق این بانک به راحتی انجام می گیرد .

توجه داشته باشید که بانک های ترکیه ماهانه برای نگهداری حساب هزینه ای از حساب شما کسر میکنند و همیشه مقداری پول در حساب خود بگذارید. البته این هزینه نگهداری مربوط به حساب هایی می باشد که فعالیتی ندارند اگر ماهانه حساب شما فعالیت داشته باشد و یا هزینه فاکتورهای آب و برق را از حساب خود بپردازید، بانک از شما هزینه نگهداری حساب کسر نخواهد کرد.

مشتریان می توانند به شرح زیر اقدام به افتتاح حساب بانکی نمایند

  • اعلام  آدرس محل کار، دفتر یا خانه ای که اجاره کرده اید و یا هتل محل اقامت خود را به بانک ارائه دهید
  • دریافت شماره مالیاتی توسط متقاضی از اداره مالیات محل اقامت خود
  • افتتاح حساب توسط بانک بر اساس شماره مالیاتی و یا شماره پاسپورت

    تماس با ما

    جهت استفاده از خدمات و کسب اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره رایگان در رابطه با موضوع افتتاح حساب بانکی در ترکیه و یا در تمام زمینه های دیگر کافی است با شماره های ما در دفتر ترکیه و ایران از طریق واتساپ، ایمو و یا تلگرام تماس برقرار نمایید. همچنین می توانید از طریق گزینه تماس با ما پیام خود را ارسال نمایید و یا از طریق گزینه مشاوره آنلاین در صفحه اصلی به صورت آنلاین با مشاوران ما گفتگو نمایید. در غیر این صورت می توانید از طریق گزینه درخواست مشاوره در صفحه اصلی پیام و ایمیل خود را بگذارید تا مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Compare