خرید خانه در ترکیه

خرید خانه در ترکیه

امروزه خرید خانه در ترکیه یکی از انواع روش های سرمایه گذاری در ترکیه می باشد که علاقمندان بسیاری را به سمت خود جذب کرده است به گونه ای که با خرید خانه ای در ترکیه می توانید اقامت ترکیه را نیز کسب کنید سوالاتی که بسیاری از مردم علاقمند به زندگی در کشور ترکیه در ذهن خود می پرورانند حول این محور می چرخد که آیا برای سفر به ترکیه به ویزا نیاز دارم؟ چگونه می توانم اقامت ترکیه را دریافت کنم؟ چگونه می توانم در ترکیه زندگی کنم؟ چه مدت در ترکیه می توانم بمانم؟ با چه مقدار هزینه می توانم خانه ای در ترکیه بخرم و زندگی کنم؟ و پرسش هایی از این دست. از این رو تصمیم گرفتیم کلیه مراحل و اقداماتی که برای خرید خانه در ترکیه لازم می باشد و همچنین گرفتن اقامت در ترکیه را در این پست برای شما بیاوریم. لازم به گفتن می باشد کلیه مطالب نوشته شده در این سایت بر اساس آخرین قوانین اجرایی از سوی دولت ترکیه می باشد و با تغییر قوانین مطالب مربوط به خرید خانه در ترکیه نیز تغییر خواهد کرد پس با خیالی آسوده تا آخرین نوشته با ما  همراه باشید.

آیا برای سفر به ترکیه به ویزا نیاز دارم

هر خارجی می تواند با گذرنامه قانونی خود تا سقف ۹۰ روز از ۱۸۰ روز را در کشور ترکیه بدون هیچ هزینه اضافی بماند و از زندگی در ترکیه لذت ببرد. ( این امتیاز شامل فارسی زبانان افغانی و تاجیک نمی شود). در بدو ورود به ترکیه در واقع ویزای شما توسط مهر فرودگاه ترکیه بر روی گذرنامه شما فعال می گردد. پس هیچ هزینه ای برای ویزا در ترکیه نباید بپردازید. اگر قصد شما از ماندن در ترکیه بیش از مدت ۹۰ می باشد شما باید کارت اقامت ترکیه را از اداره مهاجرت دریافت نمایید که امری بسیار الزامی است. از آوریل ۲۰۱۴ مسئولیت ارائه اقامت به خارجیان در ترکیه از اداره امنیت ترکیه به اداره مهاجرت ترکیه محول گردیده و امور خارجیان توسط این ارگان مدیریت می شود.

در حال حاضر مرجع قانونی ارائه اقامت به خارجیان قانون شماره ۶۴۵۸ مورخ ۴ آوریل ۲۰۱۳ می باشد که در تاریخ ۱۱ آوریل ۲۰۱۳ در روزنامه رسمی ترکیه چاپ و از ۱۱ آوریل ۲۰۱۴ اجرائی شد.

پیش نیازهای خرید خانه در ترکیه

  • اخذ کد مالیاتی برای خریدار در ترکیه (کد مالیاتی شماره ای است که به افراد غیر بومی مقیم در ترکیه داده میشود و به منظور امکان تمام نقل و انتقالات رسمی به نام آن فرد میباشد.)
  • افتتاح حساب در یکی از بانکهای ترکیه (افتتاح حساب بانکی شرط خرید خانه نمی باشد اما اگر به دنبال کسب اقامت دائم هستید می باست تمام هزینه های واریزی از طریق بانک صورت گیرد)
  • قرار داد خرید خانه که باید در یکی از شرکت های فروش ملک تنظیم شود به همراه مهر شرکت مربوطه

قرار داد خرید خانه در چندین مفاد نوشته می شود که به زبان ترکی و انگلیسی می باشد. در این مرحله قرار داد توسط طرفین یعنی خریدار و آژانس املاک امضاء می گردد. با امضاء ابن قرارداد خریدار موظف به پرداخت مبلغ تعیین شده برای بیعانه و رزرو ملک به فروشنده می باشد. این مبلغ معمولا حدود بین ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ یورو است که به عنوان گارانتی به خریدار برای اطمینان از عدم فروش آن به دیگر عزیزان پرداخت می شود. پس از امضاء قرارداد و مراحل اولیه خریدار امکان انتقال کل مبلغ را از طریق بانک به فاصله دو هفته به حساب بانکی آژانس املاک را دارد و سپس اقدامات لازم برای ثبت سند ملکیت قطعی انجام می شود. برای تنظیم سند همانطور که در بالا ذکر شد شما نیاز به: شماره مالیاتی و اصل پاسپورت به همراه ۲ قطعه عکس میباشد.

لازم به ذکر است برای اخذ اقامت فرزندان و خانواده نیازی به ثبت اسامی آنها در ملک خریداری شده نیست و کلیه ی افراد تحت تکلف زیر ۱۸ سال نیز می توانند اقامت ترکیه را کسب کنند. سند زدن بیش از ۱ الی ۲ روز طول نمی کشد در زمان انتقال سند مالکیت تمامی هزینه های مرتبط باید پرداخت شود. سند مالکیت ثبت شده در اداره اسناد و املاک اراضی صادر شده و تنها مستقیما به نام خود مالک و یا  مالکین تعلق خواهد گرفت. سند مالکیت تنها مدرک مالکیت قطعی ملک در ترکیه خواهد بود. در اداره سند تمامی اطلاعات در رابطه با ملک خریداری شما ثبت و نگهداری می شود و شما قادر به گرفتن تمامی آن اطلاعات از قبیل: صاحب یا صاحبان قبلی و یا حتی وجود هرگونه بدهی یا وام پرداخت نشده و ….. خواهید بود. در سند مالکیت به صورت کاملا مشخص نوع ملک و تاریخ خرید ( تاریخ ثبت سند مالکیت جدید) شراکت مالکیت مشترک زمین و موقعیت محل ملک و همچنین تمامی هزینه ها از جمله مالیات سالیانه قید خواهد.

تماس با ما

جهت استفاده از خدمات و کسب اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره رایگان در رابطه با موضوع خرید خانه در ترکیه و یا در تمام زمینه های دیگر کافی است با شماره های ما در دفتر ترکیه و ایران از طریق تلفن تماس برقرار نمایید. همچنین می توانید از طریق گزینه تماس با ما پیام خود را ارسال نمایید و یا از طریق گزینه مشاوره آنلاین در صفحه اصلی به صورت آنلاین با مشاوران ما گفتگو نمایید. در غیر این صورت می توانید از طریق گزینه درخواست مشاوره پیام و ایمیل خود را بگذارید تا مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Compare