ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

سال های بسیاری است که کشور ترکیه به دلیل انجام تجارت های ویژه مابین آسیا، اروپا و شرق خاورمیانه سرمایه گذاران خارجی بسیاری را جذب خود کرده است. ثبت شرکت در ترکیه به عنوان یکی از روش های مهاجرت به علاقه مندان مهاجرت به ترکیه پیشنهاد می گردد زیرا به عنوان کشوری که اهمیت بسیاری برای عموم مردم، شرکت های بین المللی و سازمان ها دارد شناخته شده است. هر ساله افراد زیادی تمایل دارند برای تحصیل, کار و زندگی وارد کشور ترکیه شوند. برای مهاجرت به ترکیه راه های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها اخذ اقامت در ترکیه و شهروندی از طریق ثبت شرکت و همچنین ویزای کار در ترکیه می باشد.

ثبت شرکت در ترکیه چه مزایایی دارد

در شرایط ویژه امروز، تجار ایرانی با ثبت شرکت در ترکیه قادر خواهند بود تا آن بخش از تجارت خود با دیگر کشورها را که قادر به انجام آن نیستند، از طریق این شرکت ها انجام دهند. با ثبت شرکت شما قادر خواهید بود کالاهای مورد نیاز خود را از کشورهای مختلف خریداری نموده و پس از رسیدن محموله به گمرکات ترکیه آن را به ایران ارسال نموده و یا وارد ترکیه نمایید. همچنین اگر قصد صادر کردن کالای خود را به ترکیه دارید تاسیس شرکت به شما این امکان را خواهد داد تا کالایتان به نام شرکت خودتان ارسال نمایید. از سوی دیگر با ثبت شرکت در ترکیه شما خواهید توانست که در داخل ترکیه فعالیت تجاری اقتصادی و تولیدی (بر حسب موضوع شرکت و مفاد مندرج در اساسنامه) انجام دهید. ضمنا بانک های ترکیه بستر مناسبی جهت نقل و انتقال پول به سراسر دنیا برای شما فراهم خواهند نمود. ارائه خدمات LC و گشایش اعتبار در کمترین زمان برای شرکت شما در ترکیه  میسر می شود. ضمنا شما میتوانید به راحتی و بدون نگرانی از تحریم با سراسر جهان به تجارت آزاد بپردازید. علاوه بر موارد بالا میتوانید از مزایای اخذ اقامت در ترکیه نیز بهره مند گردید. اصولا اتباع خارجی برای انجام هر گونه فعالیت تجاری در ترکیه حتی باز کردن یک سوپر مارکت، فروشگاه و یا یک رستوران نیاز به تاسیس یک شرکت دارند.

اقامت از طریق ثبت شرکت در ترکیه

با ثبت شرکت و فعالیت در ترکیه شما می توانید پس از ۵ سال اقامت دائم ترکیه را بدست آورید. در نظر داشته باشید فعال بودن شرکت در مدت ۵ سال برای کسب اقامت الزامی می باشد. در حال حاضر با توجه به محدودیتهای اعمال شده بر کارفرمایان برای استخدام کادر خارجی، معمول ترین راه برای کسب ویزای کاری ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه و اخذ شرایط اقامت کاری ترکیه از این طریق می باشد. ثبت شرکت در ترکیه به تنهایی حق دریافت اقامت را به اشخاص نمی دهد اما پس از دریافت اجازه کار از طریق ثبت شرکت می توان اقامت یکساله را دریافت کرد.

در زمان تاسیس یک شرکت در ترکیه چه مدارکی لازم است

  • گواهی رسمی وابستگی (چهار کپی، یک مدرک اصل)
  • در مورد اینکه شریک خارجی، یک شخص حقیقی است، مدارک مورد نیاز به شرح زیر می باشد: برای هر سهامدار حقیقی، دو کپی از گذر نامه هایشان.
  • امضاء رسمی دادخواست (دو کپی)
  • کارتهای هویت رسمی مدیران شرکت (یک کپی)

این نکته باید ذکر شود که بجز اولین مورد ، همه موارد مورد نیازی که در خارج از ترکیه اجرا می شوند، باید توسط کنسولگری ترکیه، رسمی شوند.

تماس با ما

جهت استفاده از خدمات و کسب اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره رایگان در رابطه با موضوع شرکت ها در ترکیه و یا در تمام زمینه های دیگر کافی است با شماره های ما در دفتر ترکیه و ایران از طریق واتساپ، ایمو و یا تلگرام تماس برقرار نمایید. همچنین می توانید از طریق گزینه تماس با ما پیام خود را ارسال نمایید و یا از طریق گزینه مشاوره آنلاین در صفحه اصلی به صورت آنلاین با مشاوران ما گفتگو نمایید. در غیر این صورت می توانید از طریق گزینه درخواست مشاوره در صفحه اصلی پیام و ایمیل خود را بگذارید تا مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Compare