باز کردن مغازه در ترکیه

برای شروع فعالیت تجاری در هر زمینه ای از جمله راه اندازی مغازه، رستوران، کافی شاپ در مرحله اول باید شرکتی در این زمینه ثبت کنید لذا پیشنهاد می شود ابتدا مطالب مربوط به ثبت شرکت در ترکیه را مطالعه کنید و سپس اقدام به خرید یا اجاره مکانی مناسب برای شروع فعالیت خود نمایید. باید بدانید که شرط اول شما برای راه اندازی کسب و کار در ترکیه ثبت شرکت در ترکیه می باشد که برای معتبر بودن آن نیاز به استخدام کارمند ترک نیز می باشد. این امر یک توجیه اقتصادی با خود به دنبال دارد چرا که با ثبت شرکت، می توانید اجازه اخذ اقامت را نیز دریافت نمایید. یکی از راه های اخذ اقامت در ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه می باشد. تمام این مراحل به صورت کاملا قانونی دنبال خواهد شد تا شما در این امر از حمایت های دولت ترکیه نیز بهره مند شوید. قیمت خرید مغازه در ترکیه و قیمت اجاره مغازه در ترکیه در شهرهای مختلف متغیر است. قیمت مغازه در آنتالیا و آلانیا با توجه به جمعیت و کشش بازار بسیار کمتر از قیمت مغازه در استانبول میباشد.

جهت راه اندازی کسب و کار در ترکیه از این نوع سه مورد انتخابی وجود دارد:

 • اجاره مغازه خالی
 • خرید مغازه و مالکیت آن
 • خرید امتیاز مغازه فعال

مراحل باز کردن فروشگاه (مغازه) در ترکیه به شرح زیر می باشد:

 • مشخص کردن مکانی برای کسب و کار خود
 • تهیه مجوز کار از وزارت کار ترکیه 
 • گرفتن شماره مالیاتی با توجه به آدرس محل اقامت خود
 • مراجعه به اداره مالیات و دریافت گواهینامه ثبت شرکت و اظهار نامه مالیاتی
 • ارائه درخواست خود به سازمان بازرگانی شهر خود
 • ثبت شرکت خود در سازمان بازرگانی و همچنین به چاپ رساندن ثبت شرکت خود در روزنامه تجاری
 • تسلیم مدارک مورد نیاز به شرح ذیل به شهرداری و در صورت عدم وجود شهرداری در شهر مورد نظر، مراجعه به فرمانداری آن شهر:
 1. گواهی ثبت مالیاتی
 2. اجاره نامه محل شرکت
 3. لیست کسانی که حق امضاء دارند (در بعضی موارد این لیست باید به تایید دفاتر رسمی برسد)
 4. روزنامه تجاری
 5. فرم اظهار نامه تاییدیه امنیتی برای جلوگیری از آتش سوزی که باید از شهرداری گرفته شود
 6. ثبت امضای الکترونیکی

معرفی یک حسابدار ترک در ترکیه برای کارفرما اجباری است و کلیه کارهای ثبت شرکت شما را حسابدار با هزینه ماهانه بین ۵۰۰ الی ۷۰۰ لیر انجام می دهد. البته فعالیت این نوع حسابدار(محاسبه جی) به این گونه است که شما تمامی فعالیت های خود را انجام می دهید و کلیه کارهای اداری مربوط به حسابداری را او انجام می دهد انتخاب این نوع حسابدار نیز باید با دقت و آگاهی کامل انجام شود چرا که انتخاب نادرست منجر به وارد شدن خسارات زیادی می شود. هزینه ثبت شرکت در ترکیه حدود ۷۰۰۰ لیر ترکیه می باشد و مدت زمان ثبت شرکت در ترکیه از ۳ روز الی ۱ هفته کاری می باشد.

 

تماس با ما

جهت استفاده از خدمات و کسب اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره رایگان در رابطه با موضوع قیمت و خرید مغازه در ترکیه و همچنین ثبت شرکت و راه اندازی کسب کار خود کافی است با شماره های ما در دفتر ترکیه و ایران از طریق تلفن و واتساپ تماس برقرار نمایید. همچنین می توانید از طریق گزینه تماس با ما پیام خود را ارسال نمایید و یا از طریق گزینه مشاوره آنلاین در صفحه اصلی به صورت آنلاین با مشاوران ما گفتگو نمایید. در غیر این صورت می توانید از طریق گزینه درخواست مشاوره در صفحه اصلی پیام و ایمیل خود را بگذارید تا مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Compare