گرفتن شماره مالیاتی در ترکیه

شماره مالیاتی (Vergı Numarası)

کد مالیاتی یک شماره ١٠ رقمی می باشد که افراد خارجی در بعضی معامله ها مانند خرید و فروش ماشین، باز کردن نخستین حساب بانکی، خرید ملک، اجازه کار، اجاره کردن خانه یا آپارتمان یا مغازه در ترکیه نیاز به داشتن آن هستند.
تهیه و داشتن یک شماره مالیاتی لزوما بدین معما نیست که شما در ترکیه مالیات پرداخت کنید.
اما داشتن کد مالیاتی برای انجام برخی کارها اهمیت دارد، مانند باز کردن حساب بانکی برای واریز پول، که نشان دهید که شما می توانید خودتان را از نظر مالی اثبات کنید، یا هنگامی که برای اجازه اقامت درخواست می دهید، می توانید به هر دفتر مالیاتی مراجعه کنید.

دریافت شماره مالیاتی

در هر شهری از ترکیه می توانید با مراجعه به اداره مالیاتی شهر آن را دریافت کنید.مدارک مورد نیاز شامل اصلی و کپی پاسپورت و آدرس دقیق محل اقامت شما در ترکیه می باشد. (دریافت این کد نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای نمی باشد.)  
با ارائه پاسپورتتان به مسئول مربوطه، شما فرم مربوطه که شامل اطلاعات فردی و آدرس دقیق محل زندگی شما در ترکیه است را وارد می کنید، سپس او اطلاعات شما را ثبت می کند و سپس به شما شماره مالیاتی شما را ارائه می دهد.

گم کردن یا فراموشی کردن شماره مالیاتی

اگر شماره مالیاتی خود را فراموش کردید و به آن نیاز داشتید، می توانید مجددا به همان اداره مراجعه کنید و درخواست شماره مالیاتی کنید از اطلاعات قبلی ثبت شده در سیستم مجددا یک پرینت به شما تحویل خواهند داد.

 

اطلاعات لازم :

Soyad: نام خانوادگی
Ad: نام
Baba Adı: نام پدر
Doğum Yeri: محل تولد
Doğum Yılı: سال تولد

آدرس اداره مالیاتی در شهر آلانیا :

https://goo.gl/maps/vEYvoNeCBEq

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Compare